Rezerwacja noclegów

Przyjazd
wybierz
Wyjazd
wybierz
Sprawdź dostępność Promocje na noclegi

Jaworzyna Krynicka - stacja narciarska i szlaki

Kolej Gondolowa Jaworzyna KrynickaKolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką o długości 2211m rozpoczyna swój bieg w Czarnym Potoku i dociera na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m.n.p.m.) w 7 minut. Trasa kolejki przebiega wzdłuż stoku góry, ukazując malownicze krynickie krajobrazy i piękno beskidzkiej przyrody. W ciągu jednej godziny krynicka kolej gondolowa może wywieść na górę 1600 osób. Sześcioosobowe kabiny kolejki umożliwiają podziwianie górskich pejzaży Krynicy i jej okolic w różnych odsłonach w zależności od pory roku. Ciekawe trasy piesze oraz rowerowe, a także stoki narciarskie mające swój początek na szczycie Jaworzyny przyczyniły się do rozsławienia tego miejsca wśród Polaków jak i zagranicznych Gości odwiedzających uzdrowisko. 
W niewielkiej odległości od szczytu Jaworzyny znajduje się schronisko PTTK im. Józefa Piłsudskiego, natomiast obok schroniska ulokowana jest dyżurka GOPR. 
Dla turystów wędrujących po zboczach Jaworzyny dodatkową atrakcją pozostaje osławiony Diabelski Kamień, na który mogą się natknąć podczas wycieczek, a o którym legenda krąży wśród mieszkańców Krynicy i nie tylko do dnia dzisiejszego. 
Dogodna lokalizacja Apartamentów Widokowego, Górskiego oraz Słonecznego pozwala dotrzeć do Stacji Dolnej Kolejki samochodem w zaledwie 4 min, a pieszo w ok. 35 min. Atrakcyjne usytuowanie Apartamentów Zielonego przy Stoku jak i Leśnego, oprócz możliwości dotarcia do Stacji Dolnej Kolejki na Jaworzynę w Czarnym Potoku samochodem drogą wojewódzką 971, daje także opcję przemarszu zalesionym szlakiem górskim w cieniu drzew.