Rezerwacja Online

Przyjazd
wybierz
Wyjazd
wybierz
Sprawdź dostępność Oferty specjalne

Wieża Widokowa w Krynicy-Zdroju

Wieża Widokowa Krynica-Zdrój. Zdjęcie:wiezawidokowa.pl

Najnowsza atrakcja - Wieża Widokowa w Krynicy-Zdroju, w ciągu pierwszych dni od otwarcia zyskała ogromną popularność. Tysiące turystów przyjeżdża specjalnie po to, by z tej ciekawej, drewnianej konstrukcji podziwiać wspaniałe krajobrazy Krynicy i okolic.

Na szczycie krynickiej stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.) w sierpniu 2019 roku otwarto nową Wieżę Widokową. Jest to pierwsza taka konstrukcja w Polsce w koronach drzew zbudowana z wyjątkowego drewna robinii akacjowej, potocznie zwanej akacją.

Ile metrów ma wieża widokowa w Krynicy?

Inżynierowie i cieśle wznieśli tą unikatową konstrukcję na wysokość aż 49,5 metra. Gdyby porównać to do znanych nam budowli, to niemal 17-piętrowy wieżowiec. Dodatkowo, wieża wzniesiona została na szczycie Słotwiny Arena o wysokości 896 m n.p.m. Jest najwyższą konstrukcją drewnianą tego typu, w pełni zaprojektowaną i wybudowaną przez polskich cieśli i konstruktorów. 

Jak dostać się na wieżę widokową?

Logo wiezawidokowa.pl Wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej znajduje się drewniana ścieżka o długości 1030 metrów, która stopniowo wznosi się ku górze. Pierwszy raz w Europie zastosowano system ścieżki piętrowej w dwóch miejscach. Podpiera ją 18 wież wsporczych i 87 słupów.

Na szczyt wieży można się dostać na dwa sposoby:

  • spacerem po wspomnianej wyżej utwardzonej drodze widokowej w koronach drzew (możliwość wjazdu wózkiem dziecięcym czy inwalidzkim)
  • nowoczesną 6-osobową kolejką krzesełkową z osłoną przeciwwiatrową

Atrakcje na wieży

Edukacja

Z wieży widokowej w Krynicy-Zdroju można podziwiać przepiękne krajobrazy Beskidu Sądeckiego. Sama wieża wybudowana została w koronach drzew, jest też zatem atrakcją dla miłośników dendrologii. Z bliska możemy poznać wyjątkowy drzewostan tych okolic: buki, jodły czy świerki. Dodatkowo na trasie przygotowano ścieżkę edukacyjną z 15 unikatowymi tablicami informacyjnymi, które przybliżają małym i dużym turystom okoliczną przyrodę, kulturę i historyczne miejsca wokół Krynicy.

Zabawa

Dla najmłodszych zwiedzających jedną z ciekawszych atrakcji może być gigantyczna zjeżdżalnia o długości aż 60 metrów, którą można zjechać w pięknych okolocznościach przyrody.

Cennik i godziny otwarcia wieży widokowej

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju jest czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:00 - 19:00.
Bilety wstępu na wieżę kosztują odpowiednio: 39 zł bilet normalny i 32 zł bilet ulgowy (ceny z sierpnia 2019). Dzieci do lat 3 - wejście gratis. Pełny cennik, wraz z pakietami rodzinnymi i wjazdem kolejką znajduje się na stronie wiezawidokowa.pl

Zdjęcie: wiezawidokowa.pl 

 

Opinie gości

maciek zieba

maciek zieba

9 miesięcy temu

Apartament super, teren zamknięty bramą-spoko o auto. I najważniejsze: jesteśmy prawie u stóp Jaworzyny Krynickiej. Do centrum spacerek, sklepy tuż tuż, jeszcze raz gorąco polecam. Fajna baza na wypady w Pasmo Jaworzyny😍

Patrycja Wałaszek

Patrycja Wałaszek

11 miesięcy temu

W tym roku razem z rodziną spędzaliśmy wakacje w apartamencie Leśnym przy Stoku i były to cudowne wakacje. Apartament wyposażony w wszystko co jest potrzebne nic nie brakowało, pani która udostępniła nam apartamenty jest bardzo miła. Apartament był bardzo przytulny do Centrum bardzo blisko. Na następny rok jak będziemy jechać na wakacje do Krynicy to napewno wybierzemy apartament z Post Apart. Dziękujemy

Roman Szwajka

Roman Szwajka

11 miesięcy temu

Apartament na czarnym potoku zastaliśmy czysty i zadbany. Zawsze mamy miejsce parkingowe przy drzwiach wyjściowych i mamy blisko do sklepów i szlaków górskich. Na wyposażeniu mamy wszystkie wymagane przyrządy codziennego użytku takie jak studzce, porcelana, zmywarka, pralka i wiele więcej. Niczego więcej nam nie trzeba i polecamy z rodzinką.

LowLife

LowLife

rok temu

Nie równy standard apartamentów w tej samej lub bardzo zbliżonej cenie. Uwaga: w blokach nie ma wind a apartamenty są na 4 piętrze więc trzeba się zabiegać i jest to uciążliwe. Nie wyobrażam sobie osoby starszej. Mój apartament był bardzo dobry ale drugi wynajęty polowe mniejszy a w takiej samej cenie.

Marcin Mańka

Marcin Mańka

rok temu

Ostatni tydzień wraz z całą rodziną ,oraz znajomymi spędziłem w apartamentach Post Apart w Krynicy Zdrój przy ulicy Zielonej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z warunków jakie zastaliśmy na miejscu. Apartamenty są bardzo blisko centrum a czuliśmy się jakby to było gdzieś bardzo daleko( cisza i spokój). Co do apartamentów to jesteśmy pod bardzo dużym wrażeniem, wszystko jest nowe i niczego nie brakuje. Bardzo blisko, ok 150 m znajduje stok narciarski Henryk Ski godny polecenia, gdzie moje dzieci po tygodniu w szkółce narciarskiej samodzielnie już zjeżdżają. Gorącą polecam osobą szukającym spokoju i bardzo dobrych warunków mieszkalnych oraz bliskości stoku narciarskiego. W dniu jutrzejszym będziemy już rezerwować przyszłe ferie.

Zobacz wszystkie opinie Dodaj własną opinię