Rezerwacja noclegów

Przyjazd
wybierz
Wyjazd
wybierz
Sprawdź dostępność Promocje na noclegi

Wieża widokowa Krynica Zdrój

Wieża Widokowa Krynica-Zdrój. Zdjęcie:wiezawidokowa.pl

Najnowsza atrakcja - Wieża Widokowa w Krynicy-Zdroju, w ciągu pierwszych dni od otwarcia zyskała ogromną popularność. Tysiące turystów przyjeżdża specjalnie po to, by z tej ciekawej, drewnianej konstrukcji podziwiać wspaniałe krajobrazy Krynicy i okolic.

Na szczycie krynickiej stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.) w sierpniu 2019 roku otwarto nową Wieżę Widokową. Jest to pierwsza taka konstrukcja w Polsce w koronach drzew zbudowana z wyjątkowego drewna robinii akacjowej, potocznie zwanej akacją.

Ile metrów ma wieża widokowa w Krynicy?

Inżynierowie i cieśle wznieśli tą unikatową konstrukcję na wysokość aż 49,5 metra. Gdyby porównać to do znanych nam budowli, to niemal 17-piętrowy wieżowiec. Dodatkowo, wieża wzniesiona została na szczycie Słotwiny Arena o wysokości 896 m n.p.m. Jest najwyższą konstrukcją drewnianą tego typu, w pełni zaprojektowaną i wybudowaną przez polskich cieśli i konstruktorów. 

Jak dostać się na wieżę widokową?

Logo wiezawidokowa.pl Wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej znajduje się drewniana ścieżka o długości 1030 metrów, która stopniowo wznosi się ku górze. Pierwszy raz w Europie zastosowano system ścieżki piętrowej w dwóch miejscach. Podpiera ją 18 wież wsporczych i 87 słupów.

Na szczyt wieży można się dostać na dwa sposoby:

  • spacerem po wspomnianej wyżej utwardzonej drodze widokowej w koronach drzew (możliwość wjazdu wózkiem dziecięcym czy inwalidzkim)
  • nowoczesną 6-osobową kolejką krzesełkową z osłoną przeciwwiatrową

Atrakcje na wieży

Edukacja

Z wieży widokowej w Krynicy-Zdroju można podziwiać przepiękne krajobrazy Beskidu Sądeckiego. Sama wieża wybudowana została w koronach drzew, jest też zatem atrakcją dla miłośników dendrologii. Z bliska możemy poznać wyjątkowy drzewostan tych okolic: buki, jodły czy świerki. Dodatkowo na trasie przygotowano ścieżkę edukacyjną z 15 unikatowymi tablicami informacyjnymi, które przybliżają małym i dużym turystom okoliczną przyrodę, kulturę i historyczne miejsca wokół Krynicy.

Zabawa

Dla najmłodszych zwiedzających jedną z ciekawszych atrakcji może być gigantyczna zjeżdżalnia o długości aż 60 metrów, którą można zjechać w pięknych okolocznościach przyrody.

Cennik i godziny otwarcia wieży widokowej

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju jest czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:00 - 19:00.
Bilety wstępu na wieżę kosztują odpowiednio: 39 zł bilet normalny i 32 zł bilet ulgowy (ceny z sierpnia 2019). Dzieci do lat 3 - wejście gratis. Pełny cennik, wraz z pakietami rodzinnymi i wjazdem kolejką znajduje się na stronie wiezawidokowa.pl

Zdjęcie: wiezawidokowa.pl 

 

Opinie gości apartamentów POST APART Krynica Zdrój

Patrycja Wałaszek

Patrycja Wałaszek

miesiąc temu

W tym roku razem z rodziną spędzaliśmy wakacje w apartamencie Widokowym na Cz arnym potoku. Spędziliśmy tam dokładnie 5 tygodni i były to cudowne wakacje. Apartament wyposażony w wszystko co jest potrzebne nic nie brakowało, pani która udostępniła nam apartamenty jest bardzo miło. Dziękujemy

Karol Świerc

Karol Świerc

miesiąc temu

Apartament na wynajem przy ulicy Zielonej pierwsza klasa. Wszystko przygotowane na tip top. W porównaniu do innych apartamentów, które wynajmowałem wyposażenie pozwala w pełni samodzielnie przygotowywać każdy posiłek. Lokalizacja na każdą porę roku. Lato - 100 m od wejścia w las na szlak. Zima - 100 m od wyciągu Henryk Ski.

Marzena Rzepa

Marzena Rzepa

3 miesiące temu

Jestem bardzo zadowolona z pobytu. Prosty, bekontaktowy sposób zameldowania, ciekawy i funkcjonalny wystrój apartamentu. Właściciel o wszystkim pomyślał, na wypożyniu są wszystkie potrzebne przyrzady do codziennego użytku do tego zawsze jest miejsce parkingowe dla auta i zamykana brama na pilot. Jest bardzo blisko do sklepów i szlaków turystycznych... Gorąco polecam!!!

maciek zieba

maciek zieba

rok temu

Apartament super, teren zamknięty bramą-spoko o auto. I najważniejsze: jesteśmy prawie u stóp Jaworzyny Krynickiej. Do centrum spacerek, sklepy tuż tuż, jeszcze raz gorąco polecam. Fajna baza na wypady w Pasmo Jaworzyny😍

Roman Szwajka

Roman Szwajka

rok temu

Apartament na czarnym potoku zastaliśmy czysty i zadbany. Zawsze mamy miejsce parkingowe przy drzwiach wyjściowych i mamy blisko do sklepów i szlaków górskich. Na wyposażeniu mamy wszystkie wymagane przyrządy codziennego użytku takie jak studzce, porcelana, zmywarka, pralka i wiele więcej. Niczego więcej nam nie trzeba i polecamy z rodzinką.

Zobacz wszystkie opinie o apartamentach Dodaj własną opinię