Rezerwacja noclegów

Przyjazd
wybierz
Wyjazd
wybierz
Sprawdź dostępność Promocje na noclegi

Wieża widokowa Krynica Zdrój

wieza_widokowa_krynica_zdroj_logoWieża widokowa w Krynicy to niesamowita drewniana konstrukcja o wysokości 49,5 m. Znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m.n.p.n.). Apartament Zielony i Apartament Leśny, które zlokalizowane są w centrum Krynicy Zdrój dzieli od niej nie całe 3 km piechotą przez malownicze lasy Beskidu Sądeckiego. Pod wieżę można wyjechać całoroczną kolejką krzesełkową bądź też wejść spacerem po utwardzonej drodze. Natomiast wejście już na samą wieżę prowadzi specjalną „drewnianą ścieżką" pośród pięknego drzewostanu, na który składają buki, jodły oraz świerki. Stopniowe, niewielkie nachylenie ścieżki sprawia, że cała trasa dostępna jest dla rodzin z małymi dziećmi w wózkach, jak i osób niepełnosprawnych. Łączna długość ścieżki to 1030 metrów. Na szczycie wieży ponad czubkami drzew, jest platforma widokowa, z której można podziwiać przepiękne krajobrazy Beskidu Sądeckiego.

 

Parking samochodowy znajduje się tuż przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej. W obrębie ośrodka Słotwiny Arena jest dostępna restauracja Słotwiny Arena, grill pod wieżą oraz automaty z napojami i przekąskami. Przy wejściu na wieżę widokową są przygotowane wygodne i bezpieczne kojce, w których można zostawić psiaki na czas spaceru w koronie drzew.

Krynicka ścieżka w koronie drzew to moc atrakcji!

Spacer w koronach drzew to mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Na trasie jest przygotowana ścieżka przyrodniczo-edukacyjna. Znajdziesz na niej 15 interaktywnych tablic i instalacji, z których dowiesz się o przyrodniczym i kulturowym bogactwie Krynicy Zdrój i okolic. Zobacz co Cię czeka po drodze na platformę widokową:

 

Dla najmłodszych jedną z ciekawszych atrakcji jest zjeżdżalnia o długości ponad 60 metrów, którą zjeżdża się w pięknych okolicznościach przyrody, aż do podstawy wieży widokowej.

Wieża widokowa Krynica Zdrój godziny otwarcia

Ścieżka w koronie drzew prowadząca na wieżę widokową jest czynna codziennie od godziny 9:00 do 16:00, z tym że ostatnie wejście jest o 15:00.

Wieża widokowa Krynica Zdrój cennik*

Wejście na Wieżę widokową = 49 zł normalny / 42 zł ulgowy
Wejście na Wieżę widokową + kolejka krzesełkowa w jedna stronę (albo góra albo dół) = 57 zł normalny / 47 zł ulgowy
Wejście na Wieżę widokową + kolejka krzesełkowa góra-dół = 69 zł normalny / 55 zł ulgowy
Wejście na Wieżę widokową dla narciarzy = 39 zł normalny / 32 zł ulgowy
Zjeżdżalnia 1 zjazd = 9 zł / pakiet 6 zjazdów = 50 zł
Bilet rodzinny 2 dzieci + 2 dorosłych + wjazd i zjazd koleją krzesełkową = 199 zł
Bilet rodzinny 1 dziecko + 2 dorosłych + zjazd i wjazd koleją krzesełkową = 179 zł
Dzieci do lat 3 = gratis

Wybrane informacje dodatkowe*:

  • Bilety ulgowe przysługują dzieciom do 12 lat na podstawie ważnej legitymacji szkolnej oraz seniorom powyżej 60 roku życia.
  • Bilet rodzinny przysługuje: 2 dorosłych plus 1 dziecko lub 2 dzieci do 12 roku życia.
  • Zakup „Biletu na Wieżę Widokową dla Narciarzy" możliwy jest wraz z zakupem dowolnego, czasowego karnetu narciarskiego do ośrodka Słotwiny Arena. Zakaz wejścia w butach narciarskich.
  • Stacja Słotwiny Arena honoruje Kartę Dużej Rodziny i Kartę Seniora. Zniżki wynikające z Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny nie łączą się z innymi promocjami.
  • W kasach można płacić kartą i gotówką.
  • Bilety wstępu na Wieżę sprzedawane są w kasach w dolnej części ośrodka Słotwiny Arena oraz przy wejściu na Wieżę widokową. Sprzedaż biletów wstępu i ostatnie wejście na Wieżę odbywa się na godzinę przed zamknięciem atrakcji. Dzieci w wieku do 3 lat mają bezpłatny wstęp. Każde dziecko do 12 roku życia powinno przebywać na Wieży pod opieką osoby dorosłej.

*aktualny, pełny cennik i szczegółowe informacje dostępne są na https://wiezawidokowa.pl/cennik-biletow/

Z pewnością podczas pobytu w apartamentach POST APART w centrum Krynicy Zdrój warto wybrać się na spacer w koronach drzew zarówno latem, jak i zimą. Tym bardziej, że dotrzesz tam w 15 min. samochodem bądź po 45 min. pieszej wycieczki w Beskidzie Sądeckim.

Zapraszamy na noclegi w apartamentach POST APART Krynica Zdrój i na wieżę widokową przez cały rok!

Opinie gości apartamentów POST APART Krynica Zdrój

Patrycja Wałaszek

Patrycja Wałaszek

2 miesiące temu

W tym roku razem z rodziną spędzaliśmy wakacje w apartamencie Widokowym na Cz arnym potoku. Spędziliśmy tam dokładnie 5 tygodni i były to cudowne wakacje. Apartament wyposażony w wszystko co jest potrzebne nic nie brakowało, pani która udostępniła nam apartamenty jest bardzo miło. Dziękujemy

Wojtek Wojtik

Wojtek Wojtik

3 tygodnie temu

Spędziliśmy zimowy tydzień w apartamencie Leśnym i możemy w 100% polecić to miejsce. Świetna lokalizacja, blisko centrum, ale pośród zieleni. Pełne wyposażenie z pralką i suszarką powodują, ze pobyt całą rodziną jest bardzo komfortowy. Na miejscu jest wszystko aby ugotować posiłek, a okoliczne restauracje bardzo chętnie dowożą posiłki. Naprawę można wypocząć. Szczególnie polecamy tez stoki narciarskie w Tyliczu. Mniej ludzi niż gdzie indziej i dobrze przygotowane trasy.

Monika Dadej

Monika Dadej

tydzień temu

Polecam a szczególnie zimą blisko stok i blisko do centrum . wszystko na plus POLECAM

Marzena Rzepa

Marzena Rzepa

5 miesięcy temu

Jestem bardzo zadowolona z pobytu. Prosty, bekontaktowy sposób zameldowania, ciekawy i funkcjonalny wystrój apartamentu. Właściciel o wszystkim pomyślał, na wypożyniu są wszystkie potrzebne przyrzady do codziennego użytku do tego zawsze jest miejsce parkingowe dla auta i zamykana brama na pilot. Jest bardzo blisko do sklepów i szlaków turystycznych... Gorąco polecam!!!

Karol Świerc

Karol Świerc

3 miesiące temu

Apartament na wynajem przy ulicy Zielonej pierwsza klasa. Wszystko przygotowane na tip top. W porównaniu do innych apartamentów, które wynajmowałem wyposażenie pozwala w pełni samodzielnie przygotowywać każdy posiłek. Lokalizacja na każdą porę roku. Lato - 100 m od wejścia w las na szlak. Zima - 100 m od wyciągu Henryk Ski.

Zobacz wszystkie opinie o apartamentach Dodaj własną opinię