Rezerwacja noclegów

Przyjazd
wybierz
Wyjazd
wybierz
Sprawdź dostępność Promocje na noclegi

Góra Parkowa Krynica Zdrój

Góra Parkowa znajdująca się na terenie Parku Zdrojowego to miejsce warte odwiedzenia podczas pobytu w apartamentach POST APART w centrum Krynicy Zdrój. Przez cały rok oferuje ona mnóstwo atrakcji. Na jej szczyt możesz wejść pieszo bądź też skorzystać z kolejki linowej, której dolna stacja znajduje się ok. 1 km od Apartamentu Zielonego i Apartamentu Leśnego.

Park Zdrojowy Krynica Zdrój

Krynicki Park Zdrojowy zajmuje ok. 6 ha powierzchni praktycznie w samym centrum Krynicy Zdrój, co czyni go doskonałym terenem do spacerowania. Znajdziesz w nim m.in.:

 • stawy, 4 jeziorka osuwiskowe zamieszkiwane przez kaczki i łabędzie, zwane także „Czaplimi Stawami", z których „Staw Łabędzi" jest największy;
 • drewniane altany z XIX w., z których dwie mają swoje nazwy: „Wanda" i „Marzenie";
 • ławeczkę Kraszewskiego przy tzw. Edwardówce wraz z popiersiem pisarza, która jest pamiątką pobytu Kraszewskiego w krynickim uzdrowisku w 1866 r.
 • Michasiową Polanę, na której wytryska źródełko wody mineralnej zwane „Bocianówką";
 • statuę Najświętszej Maryi Panny Królowej Krynickich Zdrojów, jest to łaskami słynąca figura, przy której gromadzą się spacerowicze.

Najwyższym punktem krynickiego Parku Zdrojowego jest Góra Parkowa o wysokości 742 m n.p.n. z wieloma atrakcjami dla każdego i o każdej porze roku. Na jej szczyt dotrzesz po ok. 30-minutowym spacerze albo po 3 minutach, gdy wybierzesz wjazd kolejką linową.

Kolej linowa Krynica Zdrój

Kolej linowa Krynica ZdrójKolej linowo-terenowa na Górę Parkową w Krynicy Zdrój to najstarsza kolej tego typu w Polsce. Została ona oddana do użytku 8 grudnia 1937 r. i po dziś dzień, codzienne kursują po niej te same, oryginalne, choć po niewielkiej modernizacji wagony. Dolna stacja kolejki znajduje się bezpośrednio przy krynickim deptaku, skąd srebrny wagonik zawiezie Cię na szczyt w ok. 3 min. W trakcie wjazdu na Górę Parkową można dostrzec fragmenty starego, drewnianego toru saneczkowego z 1929 r.

Kolejka na Górę Parkową - cennik*

Przejazd góra-dół = 18 zł normalny / 14 zł ulgowy
Przejazd w jedną stronę = 14 zł normalny / 11 zł ulgowy

Dzieciom do 4 lat przysługuje darmowy przejazd na podstawie biletu opiekuna, wiek dziecka należy potwierdzić ważnym dokumentem. Nie pobiera się dodatkowej opłaty za wózek dziecięcy.

Bilet ulgowy przysługuje:

 • Dzieciom i młodzieży do 15 lat za okazaniem dokumentu stwierdzającego wiek.
 • Młodzieży szkolnej na podstawie ważnej polskiej legitymacji szkolnej, legitymacji ISIC oraz EURO 26.
 • Studentom do 26 roku życia (studenci, uczniowie urodzeni po 01.01.1995 r.) na podstawie ważnej polskiej legitymacji studenckiej, legitymacji ISIC oraz EURO 26.
 • Osobom po 65 roku życia (urodzeni przed 31.12.1956) za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek.
 • Osoby niepełnosprawne ze znacznym stopniem niepełnosprawności w myśl art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t. j. Dz. U. 2020 poz. 426 ze zm.) (dawniej inwalidzi I grupy) - na podstawie legitymacji osoby niepełnosprawnej lub ważnego orzeczenia o niepełnosprawności.
 • Osoby niewidome poruszające się z przewodnikiem lub psem przewodnikiem osób niepełnosprawnych na podstawie ważnej legitymacji osoby niepełnosprawnej lub ważnego orzeczenia o niepełnosprawności, w których jako przyczynę niepełnosprawności podano w postaci oznaczenia (kodu ICD10) „04-0", „O", „o" albo „h".
 • Opiekun wyżej wymienionych osób niepełnosprawnych.

*aktualny, pełny cennik i szczegółowe informacje dostępne są na https://www.pkl.pl/gora-parkowa/kolej-linowo-terenowa-gora-parkowa-prices.html#

Góra Parkowa atrakcje:

Rajskie Ślizgawki

Rajskie Ślizgawki to zjeżdżalnie rurowe znajdujące się na samym szczycie krynickiej Góry Parkowej. Zjazdy odbywają się na specjalnie przygotowanych matach. Do dyspozycji są 3 różne zjeżdżalnie: spokojna fala o łagodnych skrętach; kręty i ciemny tunel oraz kamikadze. Ślizgawki czynne są w zależności od warunków pogodowych. Karnet na Rajskie Ślizgawki można wykorzystać wymiennie na Zjeżdżalni Pontonowej.

Zjeżdżalnia pontonowa

Zjeżdżalnia pontonowa znajduje się tuż poniżej Rajskich Ślizgawek. Jest to specjalnie przygotowana na lato, igielitowa trasa o długości ok. 130 metrów, po której zjeżdża się w pontonie. Po zjeździe na szczyt wraca się wyciągiem taśmowym, który zimą pełni rolę wyciągu narciarskiego dla najmłodszych.

Park linowy Mamut

Park linowy Mamut umiejscowiony na szczycie krynickiej Góry Parkowej dostarcza emocji na wysokim poziomie. Do dyspozycji są 4 trasy z wieloma przeszkodami do pokonania i o różnym stopniu trudności.

Szkółka narciarska Dimbo

Przez cały sezon narciarski na szczycie Góry Parkowej działa szkółka i przedszkole narciarskie Dimbo. Przygotowane specjalnie dla najmłodszych miejsce, gdzie mogą oni bezpiecznie stawiać pierwsze kroki na nartach pod opieką instruktorów.

 

Góra Parkowa w Krynicy Zdrój bezsprzecznie jest miejscem wartym odwiedzenia i to nie zależnie od pory roku. Oferuje ona mnóstwo atrakcji dla każdego bez względu na wiek. Jest także punktem widokowym, z którego roztacza się przepiękna panorama Beskidu Sądeckiego, Beskidu Niskiego, a przy dobrej widoczności również Tatr. Pod szczyt Góry Parkowej dotrzesz z naszych komfortowych apartamentów w centrum Krynicy Zdrój w zaledwie kwadrans. Sprawdź dostępność Apartamentu Zielonego i Apartamentu Leśnego, i zarezerwuj noclegi on-line.

Góra Parkowa Krynica

Opinie gości apartamentów POST APART Krynica Zdrój

Jola Jola

Jola Jola

rok temu

Jesteśmy na świeżo po wypoczynku w Apartamencie na Zielonej. Całość oceniamy na 100%. Zarówno samą Krynicę, jak i mieszkanie. Mieszkanie bardzo czyste, w pełni wyposażone. Byliśmy z rocznym synkiem, więc na duży plus zaliczamy łóżeczko, pościel, wanienkę, nocnik i dużo zabawek. Dziękujemy też za pomoc w zorganizowaniu pediatry, gdy synek zaliczył zatrucie, i dodatkową wymianę pościeli oraz ręczników. Bez tego, nasz pobyt, byłby odrobinę mniej udany. Wrócimy latem :-))))))

Natalia Maciejończyk

Natalia Maciejończyk

rok temu

Apartamenty w świetnej lokalizacji - blisko Jaworzyny, dalej od zgiełku centrum, jednak z możliwością dojazdu Zdroju bezpłatną komunikacją uzdrowiskową (przystanek naprzeciwko apartamentu). Świetnie wyposażone - mnóstwo sprzętu, bez problemu można gotować na miejscu, dodatkowym atutem są akcesoria dla dzieci (wanienka, krzesełko łazienkowe, a nawet puzzle i książeczki!). Dużym plusem jest parking pod apartamentem (ze szlabanem). Polecam, idealne miejsce dla rodzin z dziećmi.

Marek Łuczko

Marek Łuczko

rok temu

Jesteśmy bardzo zadowoleni. W apartamencie jest wszystko co potrzeba, wygodne łóżka, fajny widok z balkonu. Tuż obok skate park z kompleksem boisk wzdłuż Kryniczanki, dla dzieci super sprawa. Dobra baza wypadowa w różne miejsca, łatwy/szybko dojazd do centrum czy Muszyny i innych miejsc, parking na miejscu.

Joanna Mikulska

Joanna Mikulska

2 lata temu

Fantastyczne miejsce na urlop. Ładnie, nowocześnie urządzone mieszkanie, wyposażone we wszystko co potrzeba. Czyściutko, wręcz sterylnie, pięknie pachnąca pościel. Fajny tarasik z ogródkiem gdzie dzieciaki mogą się pobawić bezpiecznie, gdyż wszystko jest odgrodzone od ulicy. Jedyny minus to brak wyznaczonego miejsca parkingowego, w sezonie parkowanie pod budynkiem to koszmar, ale rezydentka dała nam namiar na osobę która udostępniła miejsce na parkingu podziemnym. Na pewno wrócimy za rok. Polecamy!

Wojtek Żurek

Wojtek Żurek

3 lata temu

Spędziliśmy zimowy tydzień w apartamencie Leśnym i możemy w 100% polecić to miejsce. Świetna lokalizacja, blisko centrum, ale pośród zieleni. Pełne wyposażenie z pralką i suszarką powodują, ze pobyt całą rodziną jest bardzo komfortowy. Na miejscu jest wszystko aby ugotować posiłek, a okoliczne restauracje bardzo chętnie dowożą posiłki. Naprawę można wypocząć. Szczególnie polecamy tez stoki narciarskie w Tyliczu. Mniej ludzi niż gdzie indziej i dobrze przygotowane trasy.

Zobacz wszystkie opinie o apartamentach Dodaj własną opinię