Rezerwacja noclegów

Przyjazd
wybierz
Wyjazd
wybierz
Sprawdź dostępność Promocje na noclegi

Góra Parkowa Krynica Zdrój

Kolej Linowo-Terenowa Góra ParkowaKolej Linowo-Terenowa Góra Parkowa – najstarsza kolej tego typu w Polsce która jeździ tą trasą niezmiennie już o 1937 r. Do stacji dolnej kolejki dostaniemy się bezpośrednio z Krynickiego Deptaku. Przejazd na szczyt mający 732 m.p.n.p zajmuje ok. 3 minuty. Na Górze Parkowej, oprócz wspaniałych widoków,na turystów (w tym na tych najmłodszych) czeka także wiele atrakcji, min. Park Linowy, zjeżdżalnia pontonowa i Rajskie Ślizgawki, znane już nie tylko w Krynicy. Teren, na którym znajduje się szczyt Góry Parkowej to Park Zdrojowy, pnący się w górę nad uzdrowiskowym deptakiem z charakterystyczną dla Krynicy florą i fauną, malowniczymi stawami, licznymi ścieżkami, w tym ścieżką zdrowia oraz ze szlakami turystycznymi. Ten Krynicki Park w całości usytuowany jest na zboczach Góry Parkowej nie mając tym samym jako jedyny w Polsce powierzchni płaskich.
Spacerując alejkami Krynickiego Parku Zdrojowego piechurzy natrafią z pewnością na urokliwą Michasiową Polanę - dość popularne miejsce relaksu z dodatkową atrakcją w postaci źródła "Bocianówka". Wśród pozostałych ciekawych obiektów znajdujących się w Parku Zdrojowym w Krynicy - Zdrój należy bez wątpienia wymienić pochodzące z XIX w. Altany, Stawy - będące tak naprawdę jeziorkami osuwiskowymi - zamieszkałe przez kaczki oraz łabędzie, Ławeczkę Kraszewskiego oraz Statuę Najświętszej Maryi Panny.
Goście Apartamentów usytuowanych przy ul. Zielonej 18 w Krynicy Zdrój dotrą do stacji dolnej kolejki na Górę Parkową niespiesznym spacerem w 15 minut; z Czarnego Potoku samochodem w 5 minut.