Rezerwacja noclegów

Przyjazd
wybierz
Wyjazd
wybierz
Sprawdź dostępność Promocje na noclegi

Góra Parkowa Krynica Zdrój

Kolej Linowo-Terenowa Góra ParkowaKolej Linowo-Terenowa Góra Parkowa – najstarsza kolej tego typu w Polsce która jeździ tą trasą niezmiennie już o 1937 r. Do stacji dolnej kolejki dostaniemy się bezpośrednio z Krynickiego Deptaku. Przejazd na szczyt mający 732 m.p.n.p zajmuje ok. 3 minuty. Na Górze Parkowej, oprócz wspaniałych widoków,na turystów (w tym na tych najmłodszych) czeka także wiele atrakcji, min. Park Linowy, zjeżdżalnia pontonowa i Rajskie Ślizgawki, znane już nie tylko w Krynicy. Teren, na którym znajduje się szczyt Góry Parkowej to Park Zdrojowy, pnący się w górę nad uzdrowiskowym deptakiem z charakterystyczną dla Krynicy florą i fauną, malowniczymi stawami, licznymi ścieżkami, w tym ścieżką zdrowia oraz ze szlakami turystycznymi. Ten Krynicki Park w całości usytuowany jest na zboczach Góry Parkowej nie mając tym samym jako jedyny w Polsce powierzchni płaskich.
Spacerując alejkami Krynickiego Parku Zdrojowego piechurzy natrafią z pewnością na urokliwą Michasiową Polanę - dość popularne miejsce relaksu z dodatkową atrakcją w postaci źródła "Bocianówka". Wśród pozostałych ciekawych obiektów znajdujących się w Parku Zdrojowym w Krynicy - Zdrój należy bez wątpienia wymienić pochodzące z XIX w. Altany, Stawy - będące tak naprawdę jeziorkami osuwiskowymi - zamieszkałe przez kaczki oraz łabędzie, Ławeczkę Kraszewskiego oraz Statuę Najświętszej Maryi Panny.
Goście Apartamentów usytuowanych przy ul. Zielonej 18 w Krynicy Zdrój dotrą do stacji dolnej kolejki na Górę Parkową niespiesznym spacerem w 15 minut; z Czarnego Potoku samochodem w 5 minut. 

 

Opinie gości apartamentów POST APART Krynica Zdrój

Patrycja Wałaszek

Patrycja Wałaszek

2 miesiące temu

W tym roku razem z rodziną spędzaliśmy wakacje w apartamencie Widokowym na Cz arnym potoku. Spędziliśmy tam dokładnie 5 tygodni i były to cudowne wakacje. Apartament wyposażony w wszystko co jest potrzebne nic nie brakowało, pani która udostępniła nam apartamenty jest bardzo miło. Dziękujemy

Wojtek Wojtik

Wojtek Wojtik

3 tygodnie temu

Spędziliśmy zimowy tydzień w apartamencie Leśnym i możemy w 100% polecić to miejsce. Świetna lokalizacja, blisko centrum, ale pośród zieleni. Pełne wyposażenie z pralką i suszarką powodują, ze pobyt całą rodziną jest bardzo komfortowy. Na miejscu jest wszystko aby ugotować posiłek, a okoliczne restauracje bardzo chętnie dowożą posiłki. Naprawę można wypocząć. Szczególnie polecamy tez stoki narciarskie w Tyliczu. Mniej ludzi niż gdzie indziej i dobrze przygotowane trasy.

Monika Dadej

Monika Dadej

tydzień temu

Polecam a szczególnie zimą blisko stok i blisko do centrum . wszystko na plus POLECAM

Marzena Rzepa

Marzena Rzepa

5 miesięcy temu

Jestem bardzo zadowolona z pobytu. Prosty, bekontaktowy sposób zameldowania, ciekawy i funkcjonalny wystrój apartamentu. Właściciel o wszystkim pomyślał, na wypożyniu są wszystkie potrzebne przyrzady do codziennego użytku do tego zawsze jest miejsce parkingowe dla auta i zamykana brama na pilot. Jest bardzo blisko do sklepów i szlaków turystycznych... Gorąco polecam!!!

Karol Świerc

Karol Świerc

3 miesiące temu

Apartament na wynajem przy ulicy Zielonej pierwsza klasa. Wszystko przygotowane na tip top. W porównaniu do innych apartamentów, które wynajmowałem wyposażenie pozwala w pełni samodzielnie przygotowywać każdy posiłek. Lokalizacja na każdą porę roku. Lato - 100 m od wejścia w las na szlak. Zima - 100 m od wyciągu Henryk Ski.

Zobacz wszystkie opinie o apartamentach Dodaj własną opinię