Rezerwacja noclegów

Przyjazd
wybierz
Wyjazd
wybierz
Sprawdź dostępność Promocje na noclegi

Cerkwie Łemkowskie Krynica Zdrój

Szlak Cerkwii ŁemkowskichSzlak Cerkwii Łemkowskich – jest częścią większego szlaku Architektury Drewnianej. Będąc na wakacjach w Krynicy - Zdrój zdecydowanie warto zobaczyć co najmniej 3 zabytkowe cerkwie, które usytuowane są w najbliższej okolicy. Co ciekawe, dwie z nich zostały zaadaptowane na kościoły rzymskokatolickie. Nadal można w nich podziwiać elementy tradycyjne dla łemkowskiego budownictwa sakralnego. Szlak przebiega przez Krynicę-Zdrój, Muszynkę, Tylicz, Mochnaczkę, Czyrną, Piorunkę, Polany i Berest.

Lista Cerkwii znajdujących się w granicach gminy Krynica-Zdrój:

Cerkiew P.W. Opieki Najświętszej Marii Panny - obecnie Kościół P.W. Serca Jezusowego

Cerkiew greckokatolicka murowana P.W. Św. Piotra i Pawła

Cerkiew prawosławna P.W. Św. Równego Apostołom Księcia Włodzimierza

Wypoczynek w krynickich apartamentach POST APART ułatwia zaplanowanie wycieczki umożliwiającej dotarcie do wszystkich tych miejsc w trakcie jednego dnia lub zaplanowanie bardziej wymagającej trasy celem poznania sakralnej historii krynickich ziem.

Opinie gości apartamentów POST APART Krynica Zdrój

Marek Łuczko

Marek Łuczko

miesiąc temu

Jesteśmy bardzo zadowoleni. W apartamencie jest wszystko co potrzeba, wygodne łóżka, fajny widok z balkonu. Tuż obok skate park z kompleksem boisk wzdłuż Kryniczanki, dla dzieci super sprawa. Dobra baza wypadowa w różne miejsca, łatwy/szybko dojazd do centrum czy Muszyny i innych miejsc, parking na miejscu.

Łukasz Wasiewicz

Łukasz Wasiewicz

3 miesiące temu

Miejsce schludne, nowocześnie urządzone, ze wszystkimi udogodnieniami. Mega plus za kawałeczek trawki... ;) obsługa miła i bardzo pomocna. Polecam

Joanna Mikulska

Joanna Mikulska

5 miesięcy temu

Fantastyczne miejsce na urlop. Ładnie, nowocześnie urządzone mieszkanie, wyposażone we wszystko co potrzeba. Czyściutko, wręcz sterylnie, pięknie pachnąca pościel. Fajny tarasik z ogródkiem gdzie dzieciaki mogą się pobawić bezpiecznie, gdyż wszystko jest odgrodzone od ulicy. Jedyny minus to brak wyznaczonego miejsca parkingowego, w sezonie parkowanie pod budynkiem to koszmar, ale rezydentka dała nam namiar na osobę która udostępniła miejsce na parkingu podziemnym. Na pewno wrócimy za rok. Polecamy!

Elżbieta Trąbska

Elżbieta Trąbska

5 miesięcy temu

czysto, komfortowo, blisko stoku i centrum - bylismy 7 dni polecamy

PIOTR KULIK

PIOTR KULIK

10 miesięcy temu

Miły i przytulny apartament. Polecam wszystkim .

Zobacz wszystkie opinie o apartamentach Dodaj własną opinię