Rezerwacja noclegów

Przyjazd
wybierz
Wyjazd
wybierz
Sprawdź dostępność Promocje na noclegi

Cerkwie Łemkowskie Krynica Zdrój

Szlak Cerkwii ŁemkowskichSzlak Cerkwii Łemkowskich – jest częścią większego szlaku Architektury Drewnianej. Będąc na wakacjach w Krynicy - Zdrój zdecydowanie warto zobaczyć co najmniej 3 zabytkowe cerkwie, które usytuowane są w najbliższej okolicy. Co ciekawe, dwie z nich zostały zaadaptowane na kościoły rzymskokatolickie. Nadal można w nich podziwiać elementy tradycyjne dla łemkowskiego budownictwa sakralnego. Szlak przebiega przez Krynicę-Zdrój, Muszynkę, Tylicz, Mochnaczkę, Czyrną, Piorunkę, Polany i Berest.

Lista Cerkwii znajdujących się w granicach gminy Krynica-Zdrój:

Cerkiew P.W. Opieki Najświętszej Marii Panny - obecnie Kościół P.W. Serca Jezusowego

Cerkiew greckokatolicka murowana P.W. Św. Piotra i Pawła

Cerkiew prawosławna P.W. Św. Równego Apostołom Księcia Włodzimierza

Wypoczynek w krynickich apartamentach POST APART ułatwia zaplanowanie wycieczki umożliwiającej dotarcie do wszystkich tych miejsc w trakcie jednego dnia lub zaplanowanie bardziej wymagającej trasy celem poznania sakralnej historii krynickich ziem.

Opinie gości apartamentów POST APART Krynica Zdrój

PIOTR KULIK

PIOTR KULIK

tydzień temu

Miły i przytulny apartament. Polecam wszystkim .

Marek Balawejder

Marek Balawejder

7 miesięcy temu

Apartament bardzo wygodny, wyposażony we wszystko co potrzeba, zwłaszcza jeśli chodzi o kuchnie. Doskonała lokalizacja dla jeżdżących na nartach w ośrodku Jaworzyna Krynicka. Ponadto tuż obok lodowisko, nieopodal sklep i przystanek skibusa. Polecam.

Aleksandra Lis

Aleksandra Lis

7 miesięcy temu

Przytulny, wygodny, czysty apartament. W pełni wyposażona kuchnia (znaleźliśmy nawet wyciskacz do czosnku czy korkociąg), wygodne łóżka, lokalizacja tuż obok stoku. Polecam gorąco!

Wojtek Wojtik

Wojtek Wojtik

9 miesięcy temu

Spędziliśmy zimowy tydzień w apartamencie Leśnym i możemy w 100% polecić to miejsce. Świetna lokalizacja, blisko centrum, ale pośród zieleni. Pełne wyposażenie z pralką i suszarką powodują, ze pobyt całą rodziną jest bardzo komfortowy. Na miejscu jest wszystko aby ugotować posiłek, a okoliczne restauracje bardzo chętnie dowożą posiłki. Naprawę można wypocząć. Szczególnie polecamy tez stoki narciarskie w Tyliczu. Mniej ludzi niż gdzie indziej i dobrze przygotowane trasy.

Monika Dadej

Monika Dadej

8 miesięcy temu

Polecam a szczególnie zimą blisko stok i blisko do centrum . wszystko na plus POLECAM

Zobacz wszystkie opinie o apartamentach Dodaj własną opinię