Rezerwacja noclegów

Przyjazd
wybierz
Wyjazd
wybierz
Sprawdź dostępność Promocje na noclegi

Cerkwie Łemkowskie Krynica Zdrój

Szlak Cerkwii ŁemkowskichSzlak Cerkwii Łemkowskich – jest częścią większego szlaku Architektury Drewnianej. Będąc na wakacjach w Krynicy - Zdrój zdecydowanie warto zobaczyć co najmniej 3 zabytkowe cerkwie, które usytuowane są w najbliższej okolicy. Co ciekawe, dwie z nich zostały zaadaptowane na kościoły rzymskokatolickie. Nadal można w nich podziwiać elementy tradycyjne dla łemkowskiego budownictwa sakralnego. Szlak przebiega przez Krynicę-Zdrój, Muszynkę, Tylicz, Mochnaczkę, Czyrną, Piorunkę, Polany i Berest.

Lista Cerkwii znajdujących się w granicach gminy Krynica-Zdrój:

Cerkiew P.W. Opieki Najświętszej Marii Panny - obecnie Kościół P.W. Serca Jezusowego

Cerkiew greckokatolicka murowana P.W. Św. Piotra i Pawła

Cerkiew prawosławna P.W. Św. Równego Apostołom Księcia Włodzimierza

Wypoczynek w krynickich apartamentach POST APART ułatwia zaplanowanie wycieczki umożliwiającej dotarcie do wszystkich tych miejsc w trakcie jednego dnia lub zaplanowanie bardziej wymagającej trasy celem poznania sakralnej historii krynickich ziem.

Opinie gości apartamentów POST APART Krynica Zdrój

Patrycja Wałaszek

Patrycja Wałaszek

miesiąc temu

W tym roku razem z rodziną spędzaliśmy wakacje w apartamencie Widokowym na Cz arnym potoku. Spędziliśmy tam dokładnie 5 tygodni i były to cudowne wakacje. Apartament wyposażony w wszystko co jest potrzebne nic nie brakowało, pani która udostępniła nam apartamenty jest bardzo miło. Dziękujemy

Karol Świerc

Karol Świerc

miesiąc temu

Apartament na wynajem przy ulicy Zielonej pierwsza klasa. Wszystko przygotowane na tip top. W porównaniu do innych apartamentów, które wynajmowałem wyposażenie pozwala w pełni samodzielnie przygotowywać każdy posiłek. Lokalizacja na każdą porę roku. Lato - 100 m od wejścia w las na szlak. Zima - 100 m od wyciągu Henryk Ski.

Marzena Rzepa

Marzena Rzepa

3 miesiące temu

Jestem bardzo zadowolona z pobytu. Prosty, bekontaktowy sposób zameldowania, ciekawy i funkcjonalny wystrój apartamentu. Właściciel o wszystkim pomyślał, na wypożyniu są wszystkie potrzebne przyrzady do codziennego użytku do tego zawsze jest miejsce parkingowe dla auta i zamykana brama na pilot. Jest bardzo blisko do sklepów i szlaków turystycznych... Gorąco polecam!!!

maciek zieba

maciek zieba

rok temu

Apartament super, teren zamknięty bramą-spoko o auto. I najważniejsze: jesteśmy prawie u stóp Jaworzyny Krynickiej. Do centrum spacerek, sklepy tuż tuż, jeszcze raz gorąco polecam. Fajna baza na wypady w Pasmo Jaworzyny😍

Roman Szwajka

Roman Szwajka

rok temu

Apartament na czarnym potoku zastaliśmy czysty i zadbany. Zawsze mamy miejsce parkingowe przy drzwiach wyjściowych i mamy blisko do sklepów i szlaków górskich. Na wyposażeniu mamy wszystkie wymagane przyrządy codziennego użytku takie jak studzce, porcelana, zmywarka, pralka i wiele więcej. Niczego więcej nam nie trzeba i polecamy z rodzinką.

Zobacz wszystkie opinie o apartamentach Dodaj własną opinię